Hizmetlerimiz

Neler Yaparız? ,Nasıl Yaparız?

ELEA MÜHENDİSLİK

PROJE & DANIŞMANLIK


Güncel teknolojik gelişmelerin takipçisi genç ve dinamik kadromuz ile istek ve ihtiyaçlarınıza yönelik projeler tasarlamaktayız.

Firmamız, tasarımını yaptığı projelerde ergonomi, estetik, verimlilik, süreklilik ve güvenlik ilkeleri çerçevesinde sizlere en uygun projeleri üretmek hedefindedir.ELEA Mühendislik ekibi, tasarımlarını sürdürülebilirlik kapsamında ele alır ve sistemleri, ‘enerji verimliliği’, ‘insan sağlığı’ ve ‘ekolojik denge’ konularını ön planda tutarak; insan, doğa ve ekonomi üçgeninde irdeler. Elektrik maliyetlerinin minimize edilebilmesi, sistem güvenliğinin maksimum seviyede sağlanabilmesi için en yüksek verimlilikte kurgulanan ve tasarlanan projeler, mühendislik açısından başarılı olduğu kadar; kullanıcılara konforlu ve sürdürülebilir yapılar sunma iddiasındadır. Bununla birlikte, enerji kalite ve sürekliliğine, iç mekan konforuna, insan hayatı ve güvenliğine en üst seviyede önem verilerek uluslararası standartlarda projelere imza atmaktadır.

ELEA Mühendislik, Orta Gerilim, Alçak Gerilim ve Zayıf Akım Tesisleri, Enerji Üretim Tesisleri ve Enerji Nakil Hatları konularında Mühendislik etütlerinin yapılması, avan, ruhsat ve uygulama projelerinin oluşturulması ve ihale dosyalarının hazırlanması aşamalarında müşteri memnuniyetine, gerçek uygulanabilir projelerin oluşturulmasına, ihale dosyaları ve projelerin uyumuna maksimum seviyede önem vererek sağlıklı tasarım ihale süreçlerinin sağlıklı, hızlı ve bütçeye uygun olarak yaşanmasına katkıda bulunur. Tasarımlarında yatırım ve işletme maliyetlerine, sistemlerin güvenli ve sürdürülebilir olmasına, konforlu ve teknolojik sistem seçimine, can, mal ve data güvenliğinin temin edilmesine, ulaşılabilir, genişleyebilir, kolay müdahale edilebilir, ölçülebilir sistem oluşumuna ve estetiğe önem verir.

ELEA Mühendislik’in Orta Gerilim, Alçak Gerilim ve Zayıf Akım Tesisleri ve Enerji Nakil Hatları Elektrik Proje Tasarımı konularında verdiği tasarım hizmetleri içeriği;.

Vermiş olduğumuz proje ve danışmanlık hizmetleri ;
  • Avan ve Ruhsata yönelik projelendirmeler.
  • Uygulamaya yönelik (ASBUILT) projelendirme yapılması.
  • Trafo merkezlerinin ,Enerji Nakil Hattı ,Yüksek Gerilim Projeleri & Geçici Kabül İşlemlerinin yapılması.
  • Mevcut trafo merkezlerinin proje revizyonunun yapılması.
  • Yenilenebilir enerji sistemleri altyapı projelendirmeleri.
  • İhale dosyalarının hazırlanması
  • Topraklama Sistemleri Tasarım ve Hesaplamaları
  • Revit,SketchUp,Thinkdesign,Solidworks,3ds vb.. 3d Modelleme ve çizimlerin yapılması.
  • Mevcut bina veya yeni yapılacak yapınıza ait orta gerilim ,kuvvetli akım ,zayıf akım tüm sistemler konusunda mühendislik hizmeti.
  • Aydınlatma Sistemlerine ait DIALUX Hesap ve Tasarımları
Firmamız, proje tasarım ve çiziminin yanı sıra elektrik kurumu, belediye vb. resmi kurum işlemleriniz için takip ve danışmanlık hizmeti de vermektedir.
ELEA MÜHENDİSLİK
ELEA MÜHENDİSLİK
ELEA MÜHENDİSLİK
ELEA MÜHENDİSLİK
ELEA MÜHENDİSLİK
ELEA MÜHENDİSLİK
scroll up